• 44 58 77 00 Mandag til Fredag 8.00 - 16.30
  • Brug for større mængder? Få et skræddersyet tilbud
  • Trustpilot
  • Ny på Rajapack.dk? Husk du kan få FRI LEVERING ved køb over 1500,-
logo raja 44 58 77 00 Man til Fre 8.00 - 16.30
0,00 DKK Intet indhold
Kvikordre på varenummer

Pallecontainer Rajabox

Fra 935,00 DKK eks. moms
  • Ideel til transport ad søvejen og til eksport.
  • Meget robust.
  • Kassen består af 3 dele:
  • - Låg af krydsfiner i tykkelsen 10 mm, bestående af 5 krydsende lag, med trælister i kanterne til sikker lukning af kassen.- Container af krydsfiner i tykkelsen 10 mm med 5 krydsende lag, som gør den meget stabil og modstandsdygtig over for fugt. Forzinkede, rustfrie hjørnebeslag, som er fæstnede med nitter.- 18 mm pallebund med 4 indkørsler, 3 skinner med 9 pallefødder, der måler 9,5 x 9,5 cm diagonalt og af en højde på 8 cm. Pladsbesparende på lager. Leveret plano.
Læs mere
Se alle priser
Dette produkt er tilgængeligt i 6  varenumre
varenr.
indvendig
længde
i
mm
Indvendig
bredde
i
mm
indvendig
højde
i
mm
udvendig
længde
i
mm
udvendig
bredde
i
mm
udvendig
højde
i
mm
belastningskapacitet
i
kg
egenvægt
i
kg
antal
pr.
pakke
pris pr. pallecontainer Op til
- 15%
Antal
fra 1fra 10fra 25
RBOX06118078058012008007008003311.103,00990,00935,00
RBOX071180780780120080091080036,911.286,001.155,001.090,00
RBOX10118098058012001000700100040,611.333,001.195,001.130,00
RBOX08118098078012001000910100044,711.562,001.405,001.325,00
RBOX091180980980120010001110100048,311.747,001.570,001.480,00
RBOX11112011207801140114090080045,711.622,001.460,001.375,00
 

Detaljeret beskrivelse

En økonomisk og ultra-solid, alt-i-en beskyttelse af dine produkter!

  • Ideel til transport ad søvejen og til eksport.
  • Meget robust.
  • Kassen består af 3 dele:
  • - Låg af krydsfiner i tykkelsen 10 mm, bestående af 5 krydsende lag, med trælister i kanterne til sikker lukning af kassen.- Container af krydsfiner i tykkelsen 10 mm med 5 krydsende lag, som gør den meget stabil og modstandsdygtig over for fugt. Forzinkede, rustfrie hjørnebeslag, som er fæstnede med nitter.- 18 mm pallebund med 4 indkørsler, 3 skinner med 9 pallefødder, der måler 9,5 x 9,5 cm diagonalt og af en højde på 8 cm. Pladsbesparende på lager. Leveret plano.

Har du glemt noget?
Boblefolie
Fra 77,70 DKK ekskl. Moms
Papkasser i 3-lags bølgepap
Fra 42,60 DKK ekskl. Moms
Strækfilm - 500 mm
Fra 71,40 DKK ekskl. Moms
Kunder der køber den vare har også købt
Pallecontainer i krydsfiner
Fra 742,00 DKK ekskl. Moms
Krydsfiner kasser med fødder
Fra 348,00 DKK ekskl. Moms
Pallerammer i krydsfiner
Fra 433,50 DKK ekskl. Moms
Papkasser i 3-lags bølgepap
Fra 171,00 DKK ekskl. Moms
Container kit med bund + svøb + låg
Fra 43,85 DKK ekskl. Moms
Kaypal pallecontainer
Fra 305,00 DKK ekskl. Moms