• 44 58 77 00 Mandag til Fredag 8.00 - 16.30
  • Brug for større mængder? Få et skræddersyet tilbud
  • Trustpilot
  • Ny på Rajapack.dk? Husk du kan få FRI LEVERING ved køb over 1500,-
logo raja 44 58 77 00 Man til Fre 8.00 - 16.30
0,00 DKK Intet indhold
Kvikordre på varenummer

Skumkuverter RAJAMOUSSE- 135 g/m²

Fra  279,00 DKK  eks. moms
Se alle priser
Leveres på 48/72 timer
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
Læs mere
Se alle priser
Dette produkt er tilgængeligt i 9  varenumre
varenr.
indvendig
åbning
i
mm
indvendig
højde
i
mm
vægt
i
g
antal
pr.
pakke
pris pr. pakke Op til
- 30%
Antal
fra 1fra 2fra 4fra 6
PMSD 18026022250763,00530,00530,00530,00
PMSGD 23033036200576,00403,00403,00403,00
PMSA 1001608500582,00523,00465,00407,00
PMSCD 18016014250399,00359,00319,00279,00
PMSE 21026026250582,00523,00465,00407,00
PMSF 21033032200574,00516,00459,00401,00
PMSH 26036043125447,00402,00357,00312,00
PMSJ 30043058125606,00545,00484,00424,00
PMSK 35047075125699,00629,00559,00489,00
 
Disse produkter anbefales til dig
Paprør til forsendelse RAJATUBE - brun
Paprør til forsendelse RAJATUBE - brun
18 produkter
Fra 2,90 DKK ekskl. Moms
Forsendelsesposer i plast - 60 my
Forsendelsesposer i plast - 60 my
12 produkter
Fra 180,00 DKK ekskl. Moms
Boblekuverter Rajabul - Hvide
Boblekuverter Rajabul - Hvide
11 produkter
Fra 94,00 DKK ekskl. Moms
Miljøvenlig forsendelsespose i genbrugsplast
Miljøvenlig forsendelsespose i genbrugsplast
5 produkter
Fra 305,00 DKK ekskl. Moms

Yderligere produktinformation

Ekstra kraftfuld og ultra beskyttende!

Den skumpolstrede kuvert er udformet i en ekstra kraftig papirkvalitet, som yder god stødabsorbering og samtidig er særledes skånsom mod produktoverflader. RAJAMOUSSE er den perfekte kuvert, hvis du skal sende produkter med sarte overflader som f.eks. smykker, gaveartikler m.m. Den indvendige polstring af 3 mm polyurethan-skum er svejset til papirlaget på hele overfladen og giver posen god fasthed.
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
  • Rivfast.
  • Materiale, yderside: Papier, kvalitet 135 g/m².
  • Materiale, inderside: PE-skum, styrke 3 mm.
  • Farve: Hvid.

Kunder der køber den vare har også købt