• 44 58 77 00 Mandag til Fredag 8.00 - 16.30
  • Brug for større mængder? Få et skræddersyet tilbud
  • Trustpilot
  • Første bestilling? Få FRI FRAGT ved køb over 1500,- Brug koden 9900
logo raja 44 58 77 00 Man til Fre 8.00 - 16.30
0,00 DKK Intet indhold
Kvikordre på varenummer

Skumkuverter RAJAMOUSSE- 135 g/m²

(8 varenumre)
Fra  279,00 DKK  eks. moms
Se alle priser
Leveres på 48/72 timer
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
Læs mere
varenr.
indvendig
åbning
i
mm
indvendig
højde
i
mm
vægt
i
g
antal
pr.
pakke
pris pr. pakke Op til
- 30%
Antal
fra 1fra 2fra 4fra 6
PMSD 18026022250763,00530,00530,00530,00
PMSGD 23033036200576,00403,00403,00403,00
PMSA 1001608500582,00523,00465,00407,00
PMSCD 18016014250399,00359,00319,00279,00
PMSE 21026026250582,00523,00465,00407,00
PMSF 21033032200574,00516,00459,00401,00
PMSH 26036043125447,00402,00357,00312,00
PMSK 35047075125699,00629,00559,00489,00
 
Disse produkter anbefales til dig
Skumpolstret kuvert RAJAMOUSSE - 80 g/m²
Skumpolstret kuvert RAJAMOUSSE - 80 g/m²
11 produkter
Fra 104,00 DKK ekskl. Moms
Boblekuverter Rajabul Super 135 g/m²
Boblekuverter Rajabul Super 135 g/m²
7 produkter
Fra 238,00 DKK ekskl. Moms
Arofol® Win boblekuvert med rude - Vindue til venstre
Arofol® Win boblekuvert med rude - Vindue til venstre
2 produkter
Fra 179,00 DKK ekskl. Moms
Polstret kuvert med selvklæbende lukning
Polstret kuvert med selvklæbende lukning
6 produkter
Fra 225,00 DKK ekskl. Moms
Yderligere produktinformation

Ekstra kraftfuld og ultra beskyttende!

Den skumpolstrede kuvert er udformet i en ekstra kraftig papirkvalitet, som yder god stødabsorbering og samtidig er særledes skånsom mod produktoverflader. RAJAMOUSSE er den perfekte kuvert, hvis du skal sende produkter med sarte overflader som f.eks. smykker, gaveartikler m.m. Den indvendige polstring af 3 mm polyurethan-skum er svejset til papirlaget på hele overfladen og giver posen god fasthed.
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
  • Rivfast.
  • Materiale, yderside: Papier, kvalitet 135 g/m².
  • Materiale, inderside: PE-skum, styrke 3 mm.
  • Farve: Hvid.
Kunder der køber den vare har også købt
Boblekuverter Rajabul - Brune
Fra 94,00 DKK ekskl. Moms
Skumposer
Fra 265,00 DKK ekskl. Moms
Arofol® Poly boblekuvert af plastik
Fra 145,00 DKK ekskl. Moms
Plastpose med bøjlegreb
Fra 349,00 DKK ekskl. Moms