• 44 58 77 00 Mandag til Fredag 8.00 - 16.30
  • Brug for større mængder? Få et skræddersyet tilbud
  • Trustpilot
  • Ny på Rajapack.dk? Husk du kan få FRI LEVERING ved køb over 1500,-
logo raja 44 58 77 00 Man til Fre 8.00 - 16.30
0,00 DKK Intet indhold
Kvikordre på varenummer

Skumkuverter RAJAMOUSSE- 135 g/m²

Fra 279,00 DKK eks. moms
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
Læs mere
Se alle priser
Dette produkt er tilgængeligt i 9  varenumre
varenr.
indvendig
åbning
i
mm
indvendig
højde
i
mm
vægt
i
g
antal
pr.
pakke
pris pr. pakke Op til
- 30%
Antal
fra 1fra 2fra 4fra 6
PMSD 18026022250763,00530,00530,00530,00
PMSGD 23033036200576,00403,00403,00403,00
PMSA 1001608500582,00523,00465,00407,00
PMSCD 18016014250399,00359,00319,00279,00
PMSE 21026026250582,00523,00465,00407,00
PMSF 21033032200574,00516,00459,00401,00
PMSH 26036043125447,00402,00357,00312,00
PMSJ 30043058125606,00545,00484,00424,00
PMSK 35047075125699,00629,00559,00489,00
 
Disse produkter anbefales til dig
Boblekuverter Rajabul - Hvide
Boblekuverter Rajabul - Hvide
11 produkter
Fra 94,00 DKK ekskl. Moms
Paprør til forsendelse RAJATUBE - brun
Paprør til forsendelse RAJATUBE - brun
18 produkter
Fra 2,90 DKK ekskl. Moms
Brun kartonkuvert af massivpap, Lightbag Plus
Brun kartonkuvert af massivpap, Lightbag Plus
8 produkter
Fra 175,00 DKK ekskl. Moms
Firkantet paprør Quattropac - Brun
Firkantet paprør Quattropac - Brun
5 produkter
Fra 7,95 DKK ekskl. Moms

Detaljeret beskrivelse

Ekstra kraftfuld og ultra beskyttende!

Den skumpolstrede kuvert er udformet i en ekstra kraftig papirkvalitet, som yder god stødabsorbering og samtidig er særledes skånsom mod produktoverflader. RAJAMOUSSE er den perfekte kuvert, hvis du skal sende produkter med sarte overflader som f.eks. smykker, gaveartikler m.m. Den indvendige polstring af 3 mm polyurethan-skum er svejset til papirlaget på hele overfladen og giver posen god fasthed.
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
  • Rivfast.
  • Materiale, yderside: Papier, kvalitet 135 g/m².
  • Materiale, inderside: PE-skum, styrke 3 mm.
  • Farve: Hvid.

Kunder der køber den vare har også købt
Palleløfter med hurtig løft - 2500 kg
Fra 3 495,00 DKK ekskl. Moms
Affaldssække - Stor volumen
Fra 923,00 DKK ekskl. Moms
Foldbar sækkevogn
Fra 856,00 DKK ekskl. Moms
MINI PAK'R® luftpudemaskine
Fra 7 999,00 DKK ekskl. Moms
Skumposer
Fra 265,00 DKK ekskl. Moms
Minikit med PP RAJATAPE + dispenser
Fra 89,00 DKK ekskl. Moms