• 44 58 77 00 Mandag til Fredag 8.00 - 16.30
  • Brug for større mængder? Få et skræddersyet tilbud
  • Trustpilot
  • Første bestilling? Få FRI FRAGT ved køb over 1500,- Brug koden 9900
logo raja 44 58 77 00 Man til Fre 8.00 - 16.30
0,00 DKK Intet indhold
Kvikordre på varenummer

Skumkuverter RAJAMOUSSE- 135 g/m²

(10 varenumre)
logo_Raja
Op til -30%Best Price produkt
Fra  0,95 DKK  ekskl. moms
Se alle priser
24/48 timer
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
Læs mere

 
varenr.
indvendig
åbning
i
mm
indvendig
højde
i
mm
vægt
i
g
antal
pr.
pakke

pris pr. stk. Op til
- 30%
Antal
fra 1 pakke fra 2 pakker fra 4 pakker fra 8 pakker fra 16 pakker
PMSBG 240330401003,752,602,602,602,60
PMSBD 180260301003,052,102,102,102,10
PMSBH 260360401004,053,803,453,252,80
PMSBF 210330401003,403,152,902,702,35
PMSBE 210260301003,253,002,752,602,20
PMSBCD 180160201002,152,001,801,701,50
PMSBC 150210201001,951,801,651,551,35
PMSBA 100160102001,401,301,151,100,95
PMSBJ 30043060505,455,054,604,353,80
PMSBK 35047075506,405,955,455,104,45
Yderligere produktinformation

Ekstra kraftfuld og ultra beskyttende!

Den skumpolstrede kuvert er udformet i en ekstra kraftig papirkvalitet, som yder god stødabsorbering og samtidig er særledes skånsom mod produktoverflader. RAJAMOUSSE er den perfekte kuvert, hvis du skal sende produkter med sarte overflader som f.eks. smykker, gaveartikler m.m. Den indvendige polstring af 3 mm polyurethan-skum er svejset til papirlaget på hele overfladen og giver posen god fasthed.
  • Ultra blid indpakning: Forhindrer ridser i følsomme produktoverflader.
  • Økonomisk: Letvægtig og dermed portobesparende.
  • Sikker: Med selvklæbende strimmel.
  • Komplet lukket: Sammensvejsede sider hele vejen rundt.
  • Rivfast.
  • Materiale, yderside: Papier, kvalitet 135 g/m².
  • Materiale, inderside: PE-skum, styrke 3 mm.
  • Farve: Hvid.